Virsraksts Avots Datums Autors Auditorija
Patentu valdes direktora pienākumu izpildītājs būs valdes Izgudrojumu ekspertīzes departamenta direktors LETA 04.03.2013 Zelma Strupka 7000
Teksts:
Rīga, 4.marts, LETA. Šodien, 4.martā, līdzšinējais Patentu valdes direktors Reinis Bērziņš pārtrauca darba tiesiskās attiecības ar Tieslietu ministriju (TM), un par Patentu valdes direktora pienākumu izpildītāju ir iecelts valdes Izgudrojumu ekspertīzes departamenta direktors Guntis Ramāns.

Kā aģentūru LETA informēja TM sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Vasiļjeva, savukārt uz Patentu valdes direktora amatu tiks izsludināts konkurss.

Jau ziņots, ka no marta Valsts prezidenta Andra Bērziņa padomnieks likumdošanas un juridiskajos jautājumos būs Reinis Bērziņš. Sarunā ar aģentūru LETA R.Bērziņš atzina, ka novērtē viņam izteikto uzticību un ir gatavs jauniem izaicinājumiem, būdams Valsts prezidenta padomnieks likumdošanas un juridiskajos jautājumos. Tomēr viņš norādīja, ka jauno direktoru un pagaidu vadītāju izvēlēsies TM.

Tāpat R.Bērziņš akcentēja, ka Patentu valdē ir izdarīts ļoti daudz darba, kā arī iezīmēti realizējamie darbi nākotnē, tāpat arī tieslietu ministrs atzinīgi novērtējis padarīto. Bērziņš pauda cerību, ka tiks atrasts labs kandidāts, kas varēs turpināt līdzšinējos darbus un veicināt to pārmantojamību.

Patentu valdes direktors norādīja, ka padomnieka darba pienākumu izpildes datums vēl tiks precizēts, tomēr paredzēts, ka tas būs marta sākums. R.Bērziņš atzina, ka viņš novērtē šo uzticību un ir gatavs jauniem izaicinājumiem.

Vasiļjeva iepriekš sacīja, ka Patentu valdi līdz jaunā direktora iecelšanai varētu vadīt kāds no tās departamenta direktoriem.

Kā ziņots, R.Bērziņš ar atzinību absolvējis Rīgas Juridiskās augstskolas maģistrantūras programmu "Tiesības un finanses" un Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, kurā ieguvis jurista kvalifikāciju. Iepriekš viņš ir bijis Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs, pildījis Ministru prezidenta un aizsardzības ministra padomnieka pienākumus likumdošanas jautājumos, kā arī ieņēmis citus ar jurisprudenci saistītus amatus valsts pārvaldē.

R.Bērziņam ir arī maģistra grāds biznesa vadībā, kurš iegūts Šveices Biznesa skolā, savukārt Banku augstskolā ir iegūts maģistra grāds starptautiskajās finansēs un banku darbībā.

LETA jau ziņoja, ka no 1.marta līdzšinējais Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskais padomnieks Edgars Pastars uz nepilnu darba laiku pildīs Valsts prezidenta Konstitucionālo tiesību komisijas atbildīgā sekretāra pienākumus.

Pastars pieņēmis izaicinājumu turpmāk darboties gan vairākos juridiskās literatūras izstrādes projektos, gan sākt jaunu darbību šaurākā juridiskajā specializācijā.

Valsts prezidenta kanceleja norāda, ka tā atzinīgi vērtē līdzšinējo sadarbību ar padomnieku. Par jauno likumdošanas un juridisko padomnieku informāciju tā sola sniegt atsevišķi.

Pastars prezidenta likumdošanas un juridiskā padomnieka amatu sāka pildīt 2011.gada 8.jūlijā.