Virsraksts Avots Datums Autors Auditorija
Septiņi profesionāļi iegūs “Novada valodnieka” titulu la.lv 04.03.2016 BNS 51937
Teksts:
“Novada valodnieka” titulu šogad iegūs septiņi profesionāļi, aģentūru BNS informēja Latviešu valodas aģentūrā.
Akcija “Novada valodnieks” tika izsludināta pērn 26.septembrī – Eiropas Valodu dienā. Līdz 18. novembrim ikviens tika aicināts pieteikt cilvēkus, kas pelnījuši “novada valodnieka” titulu. Tie ir cilvēki, kas ar savu rīcību popularizē latviešu valodu un sekmē citu valodu apguvi, un ar savu pozitīvo piemēru ir spējuši apliecināt cieņu valsts valodai.
Šogad tituls piešķirts septiņiem cilvēkiem – tulkotājai Elgai Saksei no Ķeguma novada, tulkotājai un Latvijas Rakstnieku savienības biedrei Silvija Ģibietei no Liepājas, redaktorei, žurnālistei un tulkotājai Lindai Kalniņai no Rīgas, Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja “Riekstiņi” vadītāja Ilzei Līdumai no Neretas, Rietumungārijas Universitātes profesoram, tulkotājam Jānošam Pustai, tulkotājai Irēnai Meisterei no Apes un tulkam Eiropas Savienības institūcijās Briselē Andrim Amantovam no Alūksnes.
Akcija ar laureātu sveikšanu noslēgsies piektdien, 4.martā, plkst.14, Dzimtās valodas dienas pasākumā “Birojnīcā”, kas atrodas Rīgā, Dzirnavu ielā 83/85, Berga bazārā.
BNS