Virsraksts Avots Datums Autors Auditorija
Veloeksperti: Velo zeķu bizness ir perspektīvs LETA 15.03.2013 Ingrīda Mičāne 7000
Teksts:
Rīga, 15.marts, NOZARE.LV. Velosipēdiem domāto dizaina zeķu bizness ir ļoti perspektīvs, biznesa portālam "Nozare.lv" apgalvoja Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes loceklis, velovortāla "Divritenis.lv" veidotājs Romāns Meļņiks.

Kā ziņots, Latvijā tapis unikāls produkts - velosipēdiem domāta velo zeķe, kas ir funkcionāls dizaina izstrādājums un paredzēts uzvilkšanai velosipēdiem telpās, lai izvairītos no smilšu, dubļu un citu netīrumu ienešanas telpā pēc brauciena ar velosipēdu.

Meļņiks atzina, ka šis produkts ir ļoti funkcionāls un aktuāls. Īpaši aktuāls tas būs tiem ikdienas riteņbraucējiem, kas savus braucamos glabā dzīvojamās telpās vai birojos. "Tādu ir ļoti daudz un būs aizvien vairāk. Līdz ar to šis produkts ir ļoti perspektīvs."

Meļņiks gan norādīja, ka šī produkta ideja nav pasargājama no atdarināšanas, jo tie, kas negribēs izdot tik lielu summu par "Velo Sock" izstrādājumu, varēs kaut ko līdzīgu uzšūt paši. "Tāpēc ļoti svarīgs ir dizains. Proti, lai tas kalpotu ne tikai funkcionāli, bet arī tam, lai velosipēdu, kas ievilkts velo zeķē, varētu integrēt telpas interjerā. Šī funkcija būs svarīgāka radošos birojos, kuru darbinieki ikdienā pārvietojas ar velosipēdu un darba laikā to glabā telpās."

Savukārt cits Riteņbraucēju apvienības pārstāvis, SIA "Velokurjers" īpašnieks Viesturs Silenieks "Nozare.lv" teica, ka kopumā šāda ideja viņam šķiet saistoša un ir apsveicama, jo problēmas ar velosipēdu novietošanu telpās un tīrības nodrošināšanu ir aktuālas.

Taču Silenieks atzina, ka patlaban šādu produktu vēl neplāno iegādāties, jo, pirms to pirkt, viņš gribētu to apskatīt un aptaustīt. Viņš arī teica, ka konkrētais produkts liek uzdot vairākus jautājumus par tā lietošanas praktisko pusi.

"Piemēram, vai velo zeķe ir no materiāla, kas ir ūdens caurlaidīgs vai necaurlaidīgs? Ja tas ir ūdens caurlaidīgs, tad kādā veidā velo zeķe var atrisināt problēmas ar mitruma izplatīšanos telpā, kur novietots velosipēds? Kā uzvilkt šo zeķi pie daudzdzīvokļu mājas dzīvokļa durvīm? Vai tas nozīmē, ka tā zeķe ir jānēsā līdzi?" interesējās Silenieks.

Viņš pieļāva iespēju, ka laika gaitā no šī produkta varētu attīstīties vēl kādi citi interesanti produkti.

Kā vēstīts, velo zeķes cena ir, sākot no 35 latiem. Patlaban to var iegādāties, sazinoties ar velo zeķes dizaina izstrādātāja SIA "Velo Sock" īpašnieku Oskaru Mickeviču, izmantojot "www.velosock.com" norādītos kontaktos.

Velo zeķe tiek ražota Latvijā pēc Mickeviča izveidota dizaina. Produkts ir patentēts, un to plānots ieviest arī citās pasaules valstīs. Latvija ir pirmā.

Kā liecina "Firmas.lv", SIA "Velo Sock" dibināta 2007.gadā. Uzņēmums līdz 2013.gada 1.februārim darbojies ar vairākiem nosaukumiem - "RK loģistika", "BB sabiedrība", "Maribo Trans" un "FirstMan Logistic". Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2000 lati. Uzņēmums pilnībā pieder Mickevičam.

Uzņēmuma apgrozījums 2011.gadā bija 27 531 lati. 2011.gadā uzņēmums cietis zaudējumus 490 latu apmērā.