Virsraksts Avots Datums Autors Auditorija
Bordāns novērtē Patentu valdes kompetences paplašināšanos autortiesību aizsardzības jomā LETA 14.02.2013 LETA 7000
Teksts:
Rīga, 14.febr., LETA. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK) šodien tikās ar Patentu valdes direktoru Reini Bērziņu, atzinīgi novērtējot Patentu valdes kompetences paplašināšanos autortiesību aizsardzības jautājumos.

Kā aģentūru LETA informēja ministra preses sekretāre Līga Ādamsone, Bordāns atzinīgi novērtējis Patentu valdes darbu un norādījis, ka tā pēdējo gadu laikā ir strauji progresējusi, sevišķi uzsverot tās vadītāja Reiņa Bērziņa skaidro redzējumu, kā sasniegt pamatotus un mūsdienīgus uzstādītos mērķus.

Tieslietu ministrs arī pozitīvi raugās uz Patentu valdes kompetences paplašināšanos, līdztekus rūpnieciskā īpašuma tiesībām rūpējoties arī par autortiesību aizsardzību, ar iespēju tuvākajā nākotnē pārtapt par Intelektuālā īpašuma biroju, nodrošinot vienotu tiesību politikas virzību šajā nozarē.

Problēma, kas ir nopietni jārisina valsts līmenī, ir zinātniskās darbības finansējums - lai nodrošinātu kvalitatīvu izgudrojuma ekspertīzi pirms tā ieviešanas, ir nepieciešama zinātnieku piesaiste darbam, kas esošajā situācijā ir apgrūtinoši, atzina ministrs. Ir svarīgi apzināties intelektuālā īpašuma lomu un to tiesiski aizsargāt, jo tas nodrošinās valsts ekonomikas konkurētspējas paaugstināšanu, veicinot vispusīgu valsts attīstību.

Ministrs pateicās Patentu valdes vadītājam par veiktajiem pasākumiem, kas palielina iedzīvotāju izpratni par intelektuālā īpašuma tiesībām.

Intelektuālais īpašums ir vērtība, kas var vairot uzņēmēju peļņu un veicināt uzņēmuma attīstību, un, aizsargājot intelektuālā īpašuma tiesības, tiek nodrošināta inovāciju attīstība, jaunu tehnoloģiju un paņēmienu ieviešana ražošanā, kā arī jaunu ideju īstenošana komercdarbībā. Aizsargājot intelektuālā īpašuma tiesības, tiek veidota attīstīta, atvērta un radoša sabiedrība, norādīja tieslietu ministrs.