Virsraksts Avots Datums Autors Auditorija
LM: cilvēki ar invaliditāti var bez maksas apgūt profesiju Jaunais Vēstnesis 23.08.2016 11160
8. lappuse
Teksts:
Cilvēkiem ar invaliditāti un prognozējamo invaliditāti ir iespēja par valsts budžeta līdzekļiem apgūt profesiju Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SĪVA) Jūrmalas profesionālajā vidusskolā vai Koledžā, informē Labklājības ministrija (LM).

LM norāda, ka valsts piedāvā profesionālās rehabilitācijas pakalpojumus, lai cilvēki ar invaliditāti varētu apgūt jaunu profesiju vai pilnveidot savas profesionālās zināšanas un prasmes. Tie ietver ne tikai profesijas apguvi un zināšanu pilnveidi, mācību laikā iespējams saņemt ari ārstu un citu speciālistu konsultācijas, nostiprināt un uzlabot veselības stāvokli, dzīvot labiekārtotā dienesta viesnīcā un apgūt transporta līdzekļa vadīšanu.

Lai tuvāk iepazīstinātu ar piedāvāto profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu, SĪVA ceturtdien, 25.augustā, no plkst.lo.oo līdz 15.00 SĪVA Koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā rīkos Atvērto durvju dienu, aicinot visus interesentus klātienē izstaigāt mācību telpas un apskatīt dienesta viesnīcas.

SĪVA, sadarbojoties ar dažādiem Latvijas uzņēmumiem un iestādēm, izglītojamajiem nodrošina prakses vietas. Līdz šim veiksmīga sadarbība veidojusies ar tādiem darba devējiem kā Latvijas dzelzceļš, Lauku atbalsta dienests, Jūrmalas pilsētas dome, Maxima Latvija, VISION EXPRESS BALTIJA”, Rimi Baltie, Jūrmalas viesnīca Villa Joma, SPA hotelis Pegasa pils u.c.

“SĪVA izglītības iestādēs ir pielāgota, ikvienam pieejama, komfortabla vide. ierīkotas uzbrauktuves, lifti, automātiski veramas durvis. No kopmītnēm, kas izvietotas arī jūras krastā, līdz skolai un atpakaļ kursē bezmaksas autobuss. Notiek dažādi pasākumi – sporta spēles, koncerti, ekskursijas, pārgājieni. Šogad iekārtotas atpūtas telpas un datorklase, tādējādi paplašinot izvēles iespējas saturīgi pavadīt brīvo laiku pēc mācībām. Tiek darīts viss iespējamais, lai cilvēks pie mums justos kā mājās”, skaidro SĪVA direktore Ilona Jurševska.

Apgūt profesiju SĪVA izglītības iestādēs par maksu var arī citi interesenti.

SIVA Koledža ir vienīgā izglītības iestāde Latvijā, kur var apgūt surdotulka profesiju. Mācības programmā “surdotulks” finansē valsts.

Plašāka informācija par izglītības programmām un uzņemšanas kārtību: www.siva. gov.lv vai zvanot:

SĪVA Jūrmalas profesionālā vidusskola: +37126399684, +371 28304941

SĪVA Koledža: +371 29466508, +37129727938

Profesionālās piemērotības nodaļa: +371 29249084, +37129187093.

Informāciju sagatavoja Marika Kupče, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja 67021581, marika.kupce@lm.gov.lv

Māra Mičule, SĪVA sabiedrisko attiecību speciāliste