Virsraksts Avots Datums Autors Auditorija
Sociālās integrācijas valsts aģentūrā norisināsies atvērto durvju diena LETA 13.05.2017 7000
Teksts:
Rīga, 13.maijs, LETA. Šodien Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) rīko atvērto durvju dienu, lai tuvāk iepazīstinātu interesentus ar piedāvāto profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu, aģentūru LETA informēja aģentūras pārstāve Anete Šelvaha.
Viņa pavēstīja, ka, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti un prognozējamo invaliditāti sociālo integrāciju, kā arī palīdzētu tiem veiksmīgi iekļauties darba tirgū, Sociālās integrācijas valsts aģentūra (turpmāk - SIVA) piedāvā iespēju par valsts budžeta līdzekļiem saņemt profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu. Pakalpojums ietver ne tikai mācību iespējas SIVA Koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā, bet arī virkni veselību uzlabojošu procedūru, ārsta, psihologa, ergoterapeita, fizioterapeita un citu speciālistu konsultācijas, iespēju bez maksas dzīvot dienesta viesnīcā Jūrmalā, ēdināšanu, auto vadīšanas apmācību.
"Bieži vien cilvēki, saskaroties ar veselības problēmām, aiziet no darba, jo nespēj vairs veikt līdzšinējos pienākumus, pamazām zaudē saikni ar sabiedrību un kļūst sociāli neaktīvi. SIVA ir vieta, kur šādos gadījumos vērsties. SIVA palīdzēs izvēlēties veselības stāvoklim, interesēm un līdzšinējām iemaņām atbilstošu profesiju un to apgūt, kā arī sekmēs dzīves kvalitātes uzlabošanos kopumā. Viss, kas ir vajadzīgs, ir drosme uzsākt ko jaunu," skaidro SIVA direktore Ilona Jurševska.
Pēc Šelvahas paustā, SIVA vide ir pielāgota cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem - ierīkotas automātiski veramas durvis, lifti un pacēlāji, speciāli pielāgotas koplietošanas un mācību telpas. Audzēkņiem un studentiem tiek nodrošināta regulāra transporta kustība no dienesta viesnīcām līdz mācību iestādēm.