Virsraksts Avots Datums Autors Auditorija
SIVA atvērto durvju dienā iepazīstinās ar cilvēkiem ar invaliditāti paredzētajiem rehabilitācijas pakalpojumiem LETA 06.05.2016 7000
Teksts:
Rīga, 6.maijs, LETA. Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) šodien rīkos atvērto durvju dienu, lai interesentus informētu un tuvāk iepazīstinātu ar piedāvāto profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu, kas paredzēts, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti un prognozējamo invaliditāti sociālo integrāciju, kā arī palīdzētu viņiem veiksmīgi iekļauties darba tirgū, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Marika Kupče.
LM norāda, ka profesionālās rehabilitācijas pakalpojums ietver ne tikai mācību iespējas SIVA Jūrmalas Profesionālajā vidusskolā un koledžā, bet tajā iekļauta arī virkne veselību uzlabojošo procedūru, ārsta psihologa, ergoterapeita, fizioterapeita un citu speciālistu konsultācijas, kā arī iespēja bez maksas dzīvot dienesta viesnīcā Jūrmalā un ēdināšana trīs reizes dienā. Tāpat rehabilitācijā iekļauta auto vadīšanas apmācība, savukārt cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem - surdotulkošana. SIVA ir arī atsevišķas programmas, kuras ir piemērotas cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.
Lai tuvāk iepazīstinātu ar piedāvāto profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu, SIVA šodien rīkos atvērto durvju dienu, aicinot visus interesentus klātienē izstaigāt mācību telpas un apskatīt dienesta viesnīcas.
Pieteikties profesionālās rehabilitācijas pakalpojumam var ne tikai Jūrmalā, bet arī SIVA atbalsta punktos reģionos: Cēsīs, Cīravā, Daugavpilī, Rēzeknē un Jelgavā.
Tāpat LM norāda, ka SIVA vide ir pielāgota cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem - ierīkotas automātiski veramas durvis, lifti un pacēlāji, speciāli pielāgotas koplietošanas un mācību telpas, mājīgi iekārtotas dienesta viesnīcas, datorklase, atpūtas telpas un ēdnīca. Mobilitātei SIVA nodrošina regulāru transporta kustību no dienesta viesnīcām, kas izvietotas arī jūras krastā, līdz izglītības iestādēm.