Virsraksts Avots Datums Autors Auditorija
Sociālās integrācijas valsts aģentūras izglītības iestādēs norisināsies atvērto durvju diena LETA 21.04.2017 7000
Teksts:
Rīga, 21.apr., LETA. Šodien no plkst.10 līdz 15 Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) izglītības iestādēs - koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā - norisināsies atvērto durvju diena, aģentūru LETA informēja aģentūras pārstāve Anete Šelvaha.
Šīs dienas laikā skolēni, vecāki, izglītības speciālisti, sociālie darbinieki un citi interesenti tiek aicināti iepazīties ar SIVA piedāvātajiem profesionālās rehabilitācijas pakalpojumiem, koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā apgūstamajām izglītības programmām, mācību procesu, prakses organizēšanas kārtību, iespējām saņemt atbalstu karjeras veidošanā, brīvā laika pavadīšanas iespējām un studentu pašpārvaldi.
Tāpat interesentiem tiks piedāvāts ne tikai iepazīties ar informāciju, bet arī piedalīties vairākās darba grupās, informē Šelvaha.
SIVA direktore Ilona Jurševska pavēstīja, ka ar devīzi "Izzini sevi un sāc karjeru kopā ar SIVA!" šogad tiek uzrunāti jaunie cilvēki, kuri vēl nav izlēmuši par tālāko izglītību. "No pieredzes varam teikt, ka, ieraugot savām acīm mācību telpas un vides pieejamību, gan iepazīstot personāla atvērtību un rūpes par ikvienu mūsu audzēkni vai studentu, daudzi izvēlas palikt mūsu izglītības iestādēs. Turklāt svarīgi ir atgādināt, ka cilvēkiem ar invaliditāti vai prognozējamu invaliditāti, mācības ir bez maksas," norāda Jurševska.
Pēc Šelvahas paustā, līdztekus iespējai iegūt izglītību, valsts nodrošina arī bezmaksas veselību uzlabojošas vai nostiprinošas procedūras, dzīvošanu dienesta viesnīcā, ēdināšanu trīs reizes dienā, kā arī transportlīdzekļa vadītāju apmācības.
Mācību iespējas SIVA ir elastīgas un piemērotas dažādiem iepriekšējās izglītības līmeņiem. Pieejamas dažādas mācību formas - klātiene un neklātiene -, kā arī vairākas iegūstamās kvalifikācijas, tostarp datorsistēmu tehniķis, rūpniecības komercdarbinieks, pavārs, uzskaitvedis, personāla speciālists, mārketinga un tirdzniecības speciālists, programmētājs, viesnīcu servisa organizators un citas, informē SIVA.
Pirms mācību sākšanas cilvēkiem ar invaliditāti vai prognozējamo invaliditāti tiek sniegts profesionālās piemērotības noteikšanas pakalpojums, kas ilgst līdz desmit dienām. Tā laikā SIVA speciālisti izvērtē cilvēka vēlmes, veselības stāvokli, zināšanas un iemaņas, palīdzot izvēlēties piemērotāko profesiju un mācību formu. Profesionālās piemērotības noteikšanas pakalpojums tiek finansēts no valsts budžeta, un tā saņemšanas laikā tiek nodrošināta bezmaksas dzīvošana dienesta viesnīcā Jūrmalā un ēdināšana.